AnaSayfa > Siyaset > AK PARTİ HEYETİ, ARMUTLUCUMA’DA İNCELEMELERDE BULUNDU

AK PARTİ HEYETİ, ARMUTLUCUMA’DA İNCELEMELERDE BULUNDU

AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, beraberinde Zonguldak İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Yusuf Kaya, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol ve İl Genel Meclisi Üyesi Rıfkı Gültekin ile birlikte Armutlucuma’da incelemelerde bulundu.

03.Mart.2016 Perşembe 8:28
A A

Konuya ilişkin AK Parti İlçe Başkanlığından şu açıklama yapıldı;

“Çakır ve beraberindekileri, Aydın, Düzpelit, Hacıuslu, İskenderli, Yeniköy, Ortaköy, Sakallar, Yukarıhocalar, Vakıf, Öğberler, Aşağıkayalıdere, Hasbeyler ve Yazıören köylerinin muhtarları ile kalabalık bir vatandaş topluluğu karşıladı.

Ziyaretinin ilk durağında bir kıraathanede vatandaşların sorunlarını dinleyen Çakır, bölge halkını yakından ilgilendiren Ereğli-Devrek yolu ile yine bölgenin önemli bir sorunu olan Sağlık Ocağı hakkında bilgilendirme bulundu.

Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette, Çakır ve beraberindekiler, köy muhtarları ile birlikte mevcut Sağlık Ocağı binası ile Sağlık Ocağı yapılabileceği konusunda mutabık kalınan araziyi incelediler.

Armutlucuma ziyaretinin oldukça verimli geçtiğini ve özellikle o bölgedeki muhtarların birlikte hareket etmelerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Çakır, Ereğli-Devrek yolu ile bölgenin bir diğer önemli sorunu olan Sağlık Ocağı konusunda gereğinin yapılacağını söyledi.

Çakır, yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:

“Çok zamandır hem Milletvekillerimize hem de bizlere iletilen Sağlık Ocağı sorununu yerinde görüp, çözüme kavuşturmak üzere Armutlucuma’ya bir ziyaret gerçekleştirdik. Sağlık Ocağı sorunuyla ilgili şu an geçici bir yer konusunda muvafakat alınacak, sonra da gösterilen uygun bir araziye bölgemize yakışan Sağlık Ocağı yapılacak. Sağlık Ocağı ile ilgili yerin muvafakatı yetişir ve yatırım programına alınması noktasında süreyi geçirmezsek, yapımını bu yıla yetiştirebiliriz, yetiştiremezsek en geç önümüzdeki sene içerisinde bu sorunu çözüme kavuşturacağımıza inanıyorum. Bu süre zarfında, geçici süre hizmet vermek için muhtarlık bir yer verecek. Buraya yapacağımız Sağlık Ocağının maliyeti 350-400 bin TL civarında. Biz, bir kez yapalım, dört dörtlük yapalım diyoruz. Bu bölgenin bir daha böyle bir sağlık sorunu yaşamayacağı şekilde bir Sağlık Ocağı yapmak istiyoruz. Mevcut Sağlık Ocağı’nın dere yatağında olması ve inceleyen teknik ekibin uygun rapor vermemesi durumunda burada şu an sağlık hizmeti verilemiyor. Bunun için hemen harekete geçtik ve civardaki tüm köylerimizin muhtarlarını bir araya getirdik. Hepsinin kabul edeceği bir yer olsun istiyoruz. Muhtarlarımızdan bu güne kadar farklı yerler söyleyen vardı, hepsini bir araya getirerek en uygun yeri bulduk. Sağlık Ocağımız, 11 köyümüze ve yaklaşık 3 bin vatandaşımıza hizmet verecek. Böylece Armutlucuma bölgesinin de sağlık alanındaki bu eksikliğini gidermiş olacağız.

İHALESİ BU SENE TAMAMLANACAK

Bunun yanında İskenderli Köprüsü’nü inceledik, önemini yerinde gördük. Bu ay içerisinde başlayacak. Ayrıca, muhtarlarımızla hem köylerimizin hem de bölgenin sorunlarını konuştuk. Ereğli-Devrek yolunun bu sene yeniden ihaleye çıkacağını, Sayın Bakanımızdan ve Sayın Karayolları Genel Müdürümüzden aldığımız bilgiler doğrultusunda en geç 2018 yılında bitirileceğine dair de görüşlerimizi ifade ettik. Ereğli-Devrek yolu, bu bölgede yaşayan insanlarımız için gerçekten çok önemli. Bu yoldan dolayı, şehirde yüksek kiralarla oturmak zorunda kalanlar olabiliyor. Çocuklarının okulu için şehre taşınmak zorunda kalanlar olabiliyor. İşsizlik gittikçe artıyor. Ama o bölge, şehre daha kolay ulaşılabilir bir yol olduğu zaman çok daha değerlenecektir. Bu da bölgeye hem istihdam hem de nüfusun o bölgede kalması anlamında büyük bir katkı sunacaktır. Bundan dolayı bu yolu çok önemsiyoruz. İhale ile ilgili net bir tarih veremiyorum. Mevcutta bu yolun ihalesini alan iki firmanın son bir ödenekleri kaldı. Bu ödeneklerin tamamlanması ile birlikte firmaların iş sözleşmeleri de bitmiş olacak. Bunun akabinde tekrar daha büyük firmaların girmesini sağlayacak tek bir ihale yapılacak. Bu sene ihalesi tamamlanıp, Sayın Bakanımızın da açıkladığı gibi inşallah 2018 yılında bu yolu hizmete açmayı düşünüyoruz.”

 

Yorumlar
YORUM EKLE

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan kdzereglihaberci.com sorumlu tutulamaz.

Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler

Köşe Yazarları

Videolu Haberler

Foto Galeri

Bugün en çok okunanlar

Bu hafta en çok okunanlar

Bu ay en çok okunanlar

  DÖVİZ KURLARI

Dolar   Euro
Alış Satış Değişim   Alış Satış Değişim
0 0 0   0 0 0

Hava Durumu