AnaSayfa > Güncel > KARLA MÜCADELE ÇALIŞMALARI..

KARLA MÜCADELE ÇALIŞMALARI..

İlçenin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışına karşı Kdz.Ereğli Belediyesi çalışmalarına başladı.

01.Mart.2018 Perşembe 11:56
A A

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, olumsuz hava koşullarına karşı tüm tedbirlerin alındığını açıkladı.
Başkan Uysal, dün geceden itibaren ilçenin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışına karşı ekiplerin çalışmalarına başladığını belirterek şu açıklamayı yaptı;
“Kar yağışı ilçemizin yüksek kesimlerinde etkili oluyor. Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğünün yanı sıra, Su ve Kanalizasyon, İtfaiye, Temizlik İşleri, Zabıta, Ulaştırma ile İşletme ve İştirakler Müdürlükleri gerek araç, gerekse personelleriyle karla mücadeleye hazır. Kar yağışıyla mücadele kapsamında kullanılmak üzere 1200 ton tuz alımını aylar öncesinden gerçekleştirmiştik . İkisi aynı zamanda tuzlama yapabilen 4 kar küreme kamyonu, 1 adet kar küreme ve tuzlama aracı, 9 adet JCB iş makinesi ve 2 greyderi kar yağışına karşı hazır bekletiyoruz.
gelecek ihbarlar dâhilinde İtfaiye ve Zabıta Müdürlüğü'ne ait 3 adet 4x4 araçlarla diyaliz hastaları, hamile bayanlar ve acil hastaların 24 saatlik süre içinde evlerinden alınıp tedavileri tamamlandıktan sonra tekrar evlerine bırakacaktır.”

Yorumlar
YORUM EKLE

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan kdzereglihaberci.com sorumlu tutulamaz.

Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler