AnaSayfa > Güncel > HAYRANLARI, TAZEOĞLU’NUN ŞİİRLERİ İLE DUYGULANDI

HAYRANLARI, TAZEOĞLU’NUN ŞİİRLERİ İLE DUYGULANDI

Uluslararası Karadeniz Ereğli Osmanlı Çileği Kültür ve Sanat Şenliği kapsamında şiir dinletisi yapıldı. İmza ve Söyleşi Programı için ilçeye davet edilen Şair ve Yazar Kahraman Tazeoğlu, Amfi Tiyatro’da hayranları ile bir araya geldi.

01.Haziran.2015 Pazartesi 11:52
A A

İmza ve Söyleşi Programı için ilçeye davet edilen Şair ve Yazar Kahraman Tazeoğlu, burada yaptığı konuşmada, kitap okuyan kadınların erkeklerin sayından daha fazla olduğunu öne sürerek, “Kitap okurlarının yüzde 80’i bayan. Erkeklerin sadece yüzde 20’si kitap okuyor. Bayanları tebrik etmek lazım çünkü bu oran, ezici bir rakamdır. Diliyorum ki erkeklerde biraz daha çaba sarf eder ve kitap okuma oranını yüzde 50’lere çekerler” dedi.

İmza ve söyleşi programına katılan Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ise bir süre şiir dinledi ve andından da sanatçı Kahraman Tazeoğlu’na teşekkür ederek çeşitli hediyeler verdi.

Tazeoğlu’nun Allah vergisi bir sesi olduğunu ve dinlerken de huzur bulduğunu belirten Başkan Uysal, Türk toplumunun yeterli bir şekilde kitap okumadığının altını çizdi.

Uysal Yazar ve Şair Tazeoğlu’na kitabını da imzalatarak, “Yazarımız ve şairimiz Kahraman’ın imzalı olarak ilk kitabını ben aldım. Yıllar sonra açık arttırmaya çıkartıp bunun parasıyla bir kütüphane veya AKM yaparız” sözleriyle yaptığı espri büyük alkış aldı.

Başkan Uysal, ilçede kitap okumayı yaygınlaştırmak amacıyla şehrin çeşitli noktalarına ve telefon kulübelerine mini kütüphaneler kurduklarını vurgulayarak belediyede de bir kütüphane oluşturduklarını söyledi.

Yaklaşık 2 saat süren programda Tazeoğlu, okuduğu şiirlerle hayranlarını adeta mest etti. Söyleşinin ardından kitaplarını imzalayan Tazeoğlu’nun hayranları, kitaplarını imzalatmak için uzun kuyruklar oluşturdu.

 

 

Yorumlar
YORUM EKLE

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan kdzereglihaberci.com sorumlu tutulamaz.

Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler

Köşe Yazarları

Videolu Haberler

Foto Galeri

Bugün en çok okunanlar

Bu hafta en çok okunanlar

Bu ay en çok okunanlar

  DÖVİZ KURLARI

Dolar   Euro
Alış Satış Değişim   Alış Satış Değişim
0 0 0   0 0 0

Hava Durumu