AnaSayfa > Güncel > BAŞKAN POSBIYIK, İLÇE SPORUNA DESTEK VERMEYENLERE TEPKİ GÖSTERDİ

BAŞKAN POSBIYIK, İLÇE SPORUNA DESTEK VERMEYENLERE TEPKİ GÖSTERDİ

“EREĞLİ’DE KAZANIYORSUNUZ, EREĞLİ’NİN GENÇLERİNE SAHİP ÇIKMIYORSUNUZ”

02.Ocak.2023 Pazartesi 15:08
A A

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, belediyenin tüm şartlarını zorlayarak 12 branşta 900 sporcuya destek olduğunu, bununla da yetinmeyip 15 Amatör Spor Kulübü’ne maddi destek verdiğini belirtti. Posbıyık, “Ereğli’ye yeni bir stad yatırımı yapılmıyor. Bir de Ereğli’den kazananlar var. Erdemir, Tat Metal, Çınar Boru, Ünal Metal… Havayı, denizi kirletirsiniz, tırlarınız yollarımızı bozar yine biz yaparız ama bu memlekete beş kuruş faydanız yok. Ereğli gencine sahip çıkmıyorsunuz” dedi.
Kdz. Ereğli Belediye Meclisi Şubat ayı olağan toplantısında konuşan Belediye Başkanı Halil Posbıyık, önemli açıklamalarda bulundu.
Kdz. Ereğli Belediyesi’nin 12 branşta 900 sporcuya destek olduğunu, bununla yetinmeyip 15 Amatör Spor Kulübü’ne yardım yaptığını söyleyen Başkan Posbıyık, Ereğli’de kazanıp, Ereğli gençlerine sahip çıkmayanlara tepki gösterdi.
-HAKKARİ MAÇININ YOL HİKAYESİNİ GÖRÜN, NASIL FEDAKARLIKTA BULUNUYORUZ-
Başkan Posbıyık, Belediye Kız Futbol Takımı’nın Hakkari’de oynadığı maçın yol hikayesini görüntüleriyle meclis üyelerine izleterek şunları söyledi:
“Yeni yılın ikinci toplantısını yapıyoruz. Kadın Futbol Takımımız Hakkari maçına gidişleri aynı şekilde; Antep’e, Hatay’a giderken de uçakla gitmek zorunda kalıyoruz. Futbol meselesi masraflı zor bir iş. Ancak; Ereğli’de gençlere sahip çıkmak için spor kulüplerine de sahip çıkmak lazım. Spor kulüplerine sahip çıkacaksak eskiden olduğu gibi Erdemir sahip çıksın, Tat Metal var, Çınar Boru var, Ünal Metal var; yok onlar sahip çıkmıyorlar. Ereğli’de ki iş insanları, müteahhitler sahip çıkıyor. Siyasi partiler sahip çıkmıyor, sağ olsun sadece izlemeye geliyorlar. İzlerken koltuklarını ayırıyoruz. Hiç Spor Toto’dan, oradan para aldıklarını duydunuz mu? Konuşmaya gelince herkes siyaset yapıyor. Gençlere bir tek Ereğli Belediyesi ve meclis üyeleri sahip çıkıyor. Aynen bir dilenciye döndük para istiyoruz, 12 branş 900 lisanslı sporcu var. Ayakkabısı, malzemesi, transferi, primleri, konaklaması, yol masrafı, inanılmaz para gidiyor. Bilek güreşi takımımız da var. Yine engelli yelkende kız sporcumuz dünya derecesi elde etti. “Gençliği çok seviyorum, ülkeyi çok seviyorum” diyenler var bunlar hep palavra. Erdemir’de çalışanların çocuklarına spor yaptırıyoruz. Basketbolda müthiş noktaya geldik. Basketbolda 600 kişi var müracaatları karşılayamıyoruz. Paravolleyde de öyle.
-TEK SAHAMIZ: BEYÇAYIR-
Tesislerimiz yok. Beyçayır var tek; odamdan izliyorum, sahayı bazen ikiye bazen dörde bölüyoruz başka saha yok. Yüzme havuzumuz yok. Kilimli’de var ama burada yok.
Bu gençlik ne yapıyor, niye kötü madde kullanıyor. Orada Erdemir sahası bomboş vermiyorsun. Arkasında muhteşem tesisleri var bomboş, burayı verin “kızları yerleştirelim” diyoruz. Hayır vermiyorlar. Demek ki Ereğli’de eksiklik var. Ereğli’de demek ki siyasi partiler falan lafımız geçmiyor. Hakkımızı alamıyoruz. Türkiye’de ilk 500’e giren sanayi kuruluşları var. Çocuklarını maça gönderiyorlar, 5 kuruş para vermiyorlar.
Kadın Futbol Takımımızın en son maçı Hakkari’deydi. Hakkâri yolculuğunu gösterelim diye düşündük. Bu işler meşakkatli işler, otel parası, uçak parası inanılmaz masraflı. Bu kızlarımıza sahip çıkmak lazım. Fenerbahçe, Beşiktaş oynadı, İlk kez Ereğlispor galip çıktı Hakkari sahasından. İnanılmaz acılar çektiler. Kalecimiz Nergiz sakatlandı, darbe aldı kendisine iki meclis grubu adına geçmiş olsun diyorum. Kırmızı kart görenler, sakatlananlar var.
-AMATÖR KULÜPLERE DE DESTEK OLUYORUZ-
Amatör sporlar var bölgemizde, amatör sporlar çok değerli yöneticileri var, kendi ceplerinden harcama yapıyorlar gençler kötü alışkanlık kazanmasın diye, amatör spor kulüplerini yönetiyorlar. Ereğli sevdalısı insanlar onlara da yardım etmemiz gerekirdi. Amatör spor kulüplerinin hepsini davet ettik ve bir yemek düzenledik. Zonguldak ASKF yöneticileri de katıldı. Çok güzel bir gece oldu. Onlara da orda destek olmak için süper amatör 20 bin olmak üzere 15 bin, 10 bin gibi bütün takımlara malzeme almaları için yardım ettik. Amatör spor kulüplerinin başındakiler cebinden harcıyor. Ereğli Belediyespor sadece 12 branşla uğraşmayı bırakıyor. Amatör spor kulüplerine yardım ediyor. Ereğli’de büyük paralar kazananlar havayı, denizi kirletirsiniz, tırlarınız yollarımızı bozar yine biz yaparız bu memlekete beş kuruş faydanız yok.”

 

Yorumlar
YORUM EKLE

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan kdzereglihaberci.com sorumlu tutulamaz.

Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler