Haber Arama

Aranan Kelime :

kaza

POSBIYIK, EREĞLİLİLERE KARADENİZ’İN KUMSALI EN UZUN EN GÜZEL PLAJINI HAZIRLIYOR
POSBIYIK, EREĞLİLİLERE KARADENİZ’İN KUMSALI EN UZUN EN GÜZEL PLAJINI HAZIRLIYOR
Geçtiğimiz yıl Erdemir’in kapattığı plajı belediyeye kazandırarak Barış Plajı adı altında halkın hizmetine sunan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, pandemiden bunalan Ereğlililere bu yaz da içerisinde Aqua Park, yüzme havuzu, plaj voleybolu ve 4 mevsim spor yapılabilecek alanları olan Karadeniz’in kumsalı en uzun en güzel plajını hazırlıyor. Çalışmaları yerinde denetleyen Başkan Posbıyık gençlere de çağrıda bulundu; “Pandemiyi en aza düşürmek için destek olun, söz veriyorum yaz ayında plajda size Gençlik Şöleni düzenleyeceğim” dedi.
11.Mayıs.2021 Salı 15:39
POSBIYIK, EREĞLİ DAYANIŞMASINA SESSİZ KALAN BÜYÜK SANAYİ KURULUŞLARINA SİTEM ETTİ
POSBIYIK, EREĞLİ DAYANIŞMASINA SESSİZ KALAN BÜYÜK SANAYİ KURULUŞLARINA SİTEM ETTİ
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ramazan ayında pandeminin de getirdiği zor koşullar nedeniyle işsiz kalmış, ihtiyaç sahibi vatandaşlara belediye olarak sıcak aş ve gıda kolisi dağıtımına devam ettiklerini, orta ölçekli iş dünyasından destek gördüklerini ancak Ereğli’deki büyük sanayi kuruluşlarının bu dayanışmaya sessiz kaldıklarını söyledi. Posbıyık, “Bu memleketten para kazanıyorsunuz, bu memleketin topraklarını kullanıyorsunuz, bu insanlara borcunuz var” dedi. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, pandemi nedeniyle işsiz kalan, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik başlattıkları dayanışma hamlesine sessiz kalan büyük sanayi kuruluşlarına sitem etti.
28.Nisan.2021 Çarşamba 16:03
KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ MAAŞ PROMOSYONU İHALESİ YAPILDI
KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ MAAŞ PROMOSYONU İHALESİ YAPILDI
Kdz. Ereğli Belediye Personel Limited Şirketi çalışanı 825 kişiyi ilgilendiren maaş promosyonu ihalesini Yapı ve Kredi Bankası kazandı. 5 yıl maaş hesabı karşılığı kişi başı 4 bin 800 TL tutarındaki promosyon Mayıs ayı sonunda tek seferde çalışanların hesabına yatırılacak.
20.Nisan.2021 Salı 12:59
İBB HEYETİ, TELEFERİK PROJESİ İÇİN EREĞLİ’DE
İBB HEYETİ, TELEFERİK PROJESİ İÇİN EREĞLİ’DE
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın kente kazandırmak için harekete geçtiği Göztepe Teleferik Projesi için İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Metro A.Ş. Genel Müdürü Özgür Soy ekibiyle birlikte Ereğli’ye geldi, incelemelerde bulundu.
19.Nisan.2021 Pazartesi 13:14
KDZ. EREĞLİ’DE KADIN GÜCÜ HAREKETE GEÇTİ; ÜRETİM KOOPERATİFİ KURULDU
KDZ. EREĞLİ’DE KADIN GÜCÜ HAREKETE GEÇTİ; ÜRETİM KOOPERATİFİ KURULDU
Kdz. Ereğli’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, kadınlara istihdam kapısı açmayı, kadın üreticileri bir araya getirmeyi, pazarlama yöntemlerini geliştirmeyi ve yöresel ürünlerin marka haline gelmesini sağlamayı hedefleyen Kadın Gücü Kooperatifi kuruldu. Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın eşi Neriman Posbıyık’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptığı kooperatifin ofis ve üretim binasının açılışı yapıldı. Neriman Posbıyık, hedeflerinin kadın istihdamını artırmak olduğunu belirterek, “Köylerde ve şehirde üretim yapan, bizimle çalışmak isteyen kadınları bir araya getireceğiz. Şimdiden ön üretim faaliyetlerine başlandı. Asıl yoğun üretim süreci bahar ve yaz aylarında gerçekleşecek. Bu çalışmanın para kazanmak, evine ekmek götürmek isteyen kadınlara büyük bir istihdam kapısı olacağına inanıyorum” dedi. Kdz. Ereğli Belediyesi ve iş dünyası temsilcilerinin destekleri, Ereğli kadınlarının emeği ve sevgisiyle kurulan Kdz. Ereğli Kadın Gücü Kooperatifi’nin açılışı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde yapıldı.
08.Mart.2021 Pazartesi 16:14
POSBIYIK’TAN SİYASİLERE ÇAĞRI; “ÇEVRE YOLU PROJESİ ETRAFINDA BİRLEŞELİM”
POSBIYIK’TAN SİYASİLERE ÇAĞRI; “ÇEVRE YOLU PROJESİ ETRAFINDA BİRLEŞELİM”
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, AK Parti İlçe Başkanı Saffet Bozkurt ve diğer siyasi partilere ‘Çevre Yolu Projesi etrafında birleşelim’ çağrısında bulundu. Posbıyık, ‘Trafik kazalarının önüne geçmek ve kent trafiğini rahatlatmak için otobüs, tır ve kamyonların şehir trafiğine girmemesi gerekiyor. Terminal bölgesinden Alaplı’yı birleştiren Çevre Yolu Projesi’nin yapılması şart. Tersaneler konusunda da Ulaştırma Bakanlığı’na ulaşmak, sorunları aktarmak gerekiyor” dedi.
04.Mart.2021 Perşembe 12:07
BİSİKLET VE YÜRÜME YOLUNA YERİNDE İNCELEME
BİSİKLET VE YÜRÜME YOLUNA YERİNDE İNCELEME
Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ve Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ereğli-Kandilli arasında yapımına başlanan 14 kilometre bisiklet ve yürüyüş yolunda incelemelerde bulundu. Çorumluoğlu yolun 2021 yılında tamamlanması için çalıştıklarını belirtti. Başkan Posbıyık, hayali olan projenin tamamlanmasıyla iç turizme hareketlilik kazandırılacağını söyledi.
24.Aralık.2020 Perşembe 15:12
KDZ. EREĞLİ'NİN İL OLMA MÜCADELESİ 45 YIL ÖNCE BAŞLADI
KDZ. EREĞLİ'NİN İL OLMA MÜCADELESİ 45 YIL ÖNCE BAŞLADI
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Aralık ayı meclis toplantısında Ereğli’nin il olma mücadelesinin 45 yıldır sürdüğünü açıkladı. ‘İl olma talebimiz sadece bugünün meselesi değil’ diyen Posbıyık, 80’li yıllardan itibaren il olmak için verilen mücadelelerin gazete kupürlerini gösterdi, ‘1989 yılında ANAP’tan seçimleri kazansaydık, Turgut Özal Ereğli’yi il yapacaktı. Kırılma noktası o yıl oldu. O gün olduğu gibi bugün de söylüyoruz. Devlet yatırımları Ereğli’ye gelmiyor, Ereğli’nin İl olmasından başka çaresi yok’ dedi.
02.Aralık.2020 Çarşamba 15:41
ERDEMİR, KÜMAŞ MANYEZİT İÇİN MASAYA OTURDU
ERDEMİR, KÜMAŞ MANYEZİT İÇİN MASAYA OTURDU
Türkiye’nin en büyük tamamlayıcı mesleki emeklilik fonu olan OYAK, bünyesinde bulundurduğu Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (Erdemir) üzerinden Kümaş Manyezit’i satın almak üzere Yıldız Holding ile görüşmelere başladı.OYAK Genel Müdürü ve Erdemir Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Savaş Erdem “Bu adım, demir çelik ve çimento sektöründeki şirketlerimizle önemli bir entegrasyon olacak ve maliyetlerimizi düşürecek. Kümaş, ihracatta da önemli bir oyuncu ve Türkiye’ye döviz kazandıracak bir değer. Detaylı incelemelerde bulunacağız ifadesini kullandı.
09.Kasım.2020 Pazartesi 11:10
ERDEMİR SEKTÖRÜNDE TSE COVID-19 GÜVENLİ ÜRETİM BELGESİ ALDI
ERDEMİR SEKTÖRÜNDE TSE COVID-19 GÜVENLİ ÜRETİM BELGESİ ALDI
OYAK Maden Metalürji Grubu Şirketlerinden Erdemir, sektöründe TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi almaya hak kazanan ilk entegre tesis olurken, Ersem Manisa da sektörde aynı belgeye layık görülen ilk şirket oldu.
14.Temmuz.2020 Salı 13:40
KEPEZ SOLAK YOL AYRIMINA SİNYALİZASYON KURULDU
KEPEZ SOLAK YOL AYRIMINA SİNYALİZASYON KURULDU
Kdz. Ereğli Belediyesi, Elmatepe Mahallesi girişi ve Echomar Hastanesi önüne yaptığı sinyalizasyon sistemini Kepez Solak yol ayrımına da kurdu. Mahalle sakinlerinin teşekkür ettiği Başkan Halil Posbıyık “Önceliğimiz can güvenliği. İnşallah bir daha bu bölgede kazalar yaşanmaz” dedi.
09.Temmuz.2020 Perşembe 10:28
UYSAL, 'BU EKONOMİK SAVAŞI BİRLİKTE KAZANACAĞIZ'
UYSAL, 'BU EKONOMİK SAVAŞI BİRLİKTE KAZANACAĞIZ'
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, ‘Esnaf Buluşmaları’ toplantısının dördüncüsünü çarşı esnafıyla birlikte gerçekleştirdi. Başkan Uysal, ‘Ülkemize karşı başlatılan ekonomik savaş konusunda Kdz. Ereğli olarak başkanımız ve hükümetimizin arkasındayız’ dedi.
15.Ağustos.2018 Çarşamba 15:55
BAKAN BAK’TAN, EREĞLİ BELEDİYESİNE ZİYARET..
BAKAN BAK’TAN, EREĞLİ BELEDİYESİNE ZİYARET..
Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Kdz.Ereğli Belediyesini ziyaret etti. Başkan Hüseyin Uysal’ın ‘Gençlik ve Spor yatırımları’ için düşündüğü Delihakkı’daki arsada ve Beyçayırı stadında incelemelerde bulunan Bakan Bak, Kdz.Ereğli’ye stad kazandırılması için gerekenin yapılacağını söyledi.
24.Mart.2018 Cumartesi 20:46
ÇOCUKLARI ÜŞÜTMEMEK İÇİN GÖNÜLLÜ OLDULAR!
ÇOCUKLARI ÜŞÜTMEMEK İÇİN GÖNÜLLÜ OLDULAR!
Kdz. Ereğli Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün sürdürdüğü, ‘Okul Çocukları Üşümesin Projesi’ kapsamında bir grup gönüllü bayan, kendi imkânlarıyla ihtiyaç sahipleri çocuklara, kazak, şapka, bere, atkı, eldiven ve yelek ördü.
08.Şubat.2018 Perşembe 16:41
34 YIL SONRA..
34 YIL SONRA..
Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, meclis toplantısının 2. oturumunda Kırmacı Çöplük Rehabilitasyon projesinin ihalesinin yapıldığını açıkladı. Başkan Uysal; “Çöplüğü 1 yıl içinde kaldırarak ilçemize 35 dönümden fazla yeni bir yaşam alanı kazandırıyoruz” dedi..
04.Ocak.2018 Perşembe 12:26
UYSAL: KDZ.EREĞLİ İÇİN HAYATIMI VERMEYE HAZIRIM..
UYSAL: KDZ.EREĞLİ İÇİN HAYATIMI VERMEYE HAZIRIM..
Kdz.Ereğli Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısında önemli açıklamalarda bulunan Başkan Hüseyin Uysal, hakkında yürütülen kara propagandaya, “Halkımıza hizmet etmeyi sürdüreceğim” diye yanıtladı. Terminalin taşınma ihalesinden önce aba altından sopa gösterenlere gereken cevabı verdiğini belirten Başkan Uysal; “Kent Meydanı ve cami projemizi yaptırmak istemeyenler yine harekete geçtiler. Şu iyi bilinsin. Kdz.Ereğli için, menfaatleri için hayatımı kaybetmeye hazırım. Bu proje ile Ereğli kazanacaktır” dedi.
06.Kasım.2017 Pazartesi 16:55
BELEDİYE PLAJI AÇILDI; HEDEF MAVİ BAYRAK..
BELEDİYE PLAJI AÇILDI; HEDEF MAVİ BAYRAK..
Kdz.Ereğli Belediye Plajı, yeni yatırımlarla halkın hizmetine açıldı. Başkan Uysal, plajda yapılan çalışmaları yerinde denetleyerek; “Güvenliği üst düzeye çıkardık, 9 gözetleme kulesi kurup, 15 cankurtaran görevlendirdik ve 2 deniz aracı aldık. Hedefimiz mavi bayrak. Her şeyin en güzeline layık Kdz.Ereğli’ye yakışan, bölge insanımızın da faydalanabileceği belediye halk plajımızda, kazasız belasız bir sezon diliyorum” dedi.
11.Haziran.2017 Pazar 18:22
“YÜZDE 50+1 ALAN TEK ADAM OLMAZ”
“YÜZDE 50+1 ALAN TEK ADAM OLMAZ”
Mahallelerde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini anlatan Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Kepez Mahallesinde halka seslendi; “Tek adam eleştirisi yapanlar var. Bir kere milletin yüzde 50+1 oyunu alarak iktidar olana tek adam denmez. Evet derseniz, bu sistem milletin gönlünü kazanamayarak başarısız olanları tasfiye edecek, siyasete yeni yüzler gelecek” dedi.
31.Mart.2017 Cuma 22:57
ERDEMİR İŞÇİSİNE SON GÖREV..
ERDEMİR İŞÇİSİNE SON GÖREV..
Erdemir'de geçirdiği iş kazası sonucu hayatını kaybeden Bilgin Elmas, Osmanlar köyünde son yolculuğuna uğurlandı.
15.Şubat.2017 Çarşamba 18:17
KADİR KAMEROĞLU HAYATINI KAYBETTİ..
KADİR KAMEROĞLU HAYATINI KAYBETTİ..
Bölücek Kadir-Nevişet Kameroğlu İlkokulunu kazandıran ‘devlet üstün hizmet madalya’ sahibi iş adamı Kadir Kameroğlu, İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
01.Aralık.2016 Perşembe 12:00
«12345»