AnaSayfa > Güncel > POSBIYIK: “ÇEVRE YOLU YAPILMAZSA EREĞLİ TRAFİĞİ DÜZELMEZ”

POSBIYIK: “ÇEVRE YOLU YAPILMAZSA EREĞLİ TRAFİĞİ DÜZELMEZ”

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Devrek Yol ayrımında yaşanan trafik kilitlenmesi ve Kepez yolundaki kazaların Kent Meydanı yapılsa dahi çözülemeyeceğini belirterek, “İktidar yetkilileri Hastane ile Pidos arasındaki çevre yolu yapılmadığı müddetçe Ereğli trafiği düzelmez” dedi. Alternatif yol çalışmalarını yapmaya devam ettiklerini anlatan Posbıyık, “Biz Ereğli Belediyesi olarak ne yaparsak yapalım, çözüm Çevre Yolu’nun yapılmasında” diye konuştu.

10.Haziran.2021 Perşembe 17:05
A A

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ereğli trafiğinin çevre yolu yapılmadan düzelmeyeceğini söyledi.
Başkan Posbıyık, Belediye meclis toplantısında iktidar yetkililerine ‘Çevre Yolu Projesi’ni sordu, belediyenin yaptığı alternatif yol çalışmalarını anlattı. Posbıyık şunları söyledi:
“Devrek yol ayrımı göbeği, ucube köprünün olduğu yer. Arabalar akşamları buradan geçemiyor, trafik yürümüyor. Kent meydanından bahsedeceğim. Açtığımız yolları anlatacağım. Ereğli’de ne yaparsam yapayım çevre yolunu yapmadıkları takdirde Ereğli'de trafik düzelmez. Çevre yolu projesi bitti, Devlet Hastanesi Kavşağı’ndan, Zonguldak'tan gelen tırlar, otobüsler, kamyonlar, taksiler İstanbul Ankara'ya giderken hepsi de köprülü kavşaktan hastane kavşağından gelecekler, Organize Sanayi, Kıyıcak ve Pidos’un oradan Alaplı yoluna geçecekler. Ankara, İstanbul'dan gelen otobüsler, taksiler, tırlar, treylerler, hepsi de Pidos’un oradan yola gelecek Organize Sanayi, Kıyıcak, geçtikten sonra hastane kavşağının oradan Zonguldak'a bağlanacak. Bu proje yıllar önce bitti. Ancak ödenek yok diye iktidar yetkilileri yapmıyor.
-TRAFİĞİN KİLİTLENMESİ VE KAZALAR ÇEVRE YOLU YAPILMADIĞI İÇİN ARTIYOR-
Allah rızası için bu yolu yapın. Kepez yolunda ölümlü kazalar oluyor, devamlı kazalar meydana geliyor, sahil yolunda devamlı kaza var. Çevre yolu projesi bitti, ihaleye çıkılacak. Ben ne yaparsam yapayım kent meydanını da yapsam, mümkün değil Ereğli’deki trafik düzelmez. Çünkü çevre yolu yapılmalı. Zonguldak, Devrek, Çaycuma’dan gelen bütün arabaların yükü Kepez yolu ile sahil yolundan geçiyor. Mümkün değil başka türlü bunu çözmek. Ne yapmak lazım; saygıdeğer milletvekillerimiz Hastane yolunu konuşacağına, ilçe başkanımız, buraya para çıkarmak için gayret sarf etsinler, Ankara’ya gitsinler, şov yapmakla olmaz bu işler, olmuyor.
EREĞLİ’DE TRAFİK SIKIŞIKLIĞININ YOK OLMASI İÇİN HIZLI ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ

Ereğli'de trafiğin yok olması için hızlı bir çalışma yürütüyoruz. Sakindere’de yol çalışmalarına başladık. Burada vatandaşlarımızı da rahatsız ettiğimizin farkındayız ama zahmet çekmeden refaha erişilmez. Daha sonra dört mevsim ve Aktaş’a çıkarak bütün yolları da ara yolları da yapıyoruz. Bütün mahallelere yeni yollar açıyoruz. Hatip Camii karşısındaki sert kavşağı da yakında göreceksiniz, yumuşatacağız. Yeni bir yol yapıyoruz. Aynı zamanda Sakindere‘den başka yollar açmaya başladık. Erdemir’e de teşekkür ediyorum, onların iş makinesini da kullanıyoruz. Kepez'de İnönü Ortaokulu’na eskiden öğrenciler Kepez'den dolanarak gelirlerdi. Şimdi direkt İnönü Ortaokulu’na iniyorlar. Buraların altyapısını yaptık, terkleri yaptırdık. Müthiş yollar çıktı, Londra asfaltı gibi... Önümüzdeki seneye hazırlık yapıyoruz, bunların istinat duvarları yapılacak ve emisyon asfaltları dökülecek. Tüm hazırlıklarımızı buna göre planlıyoruz. Buralar tamamen birleşti. Biz tabii ki bununla da kalmıyoruz, bu sene hazırlık yapmaya başladık. Deniz Beye ve Oğuz beye talimat verdim. Yeni bir Caterpiller almaya karar verdik. 4,5 milyon civarında yeni bir iş makinesi alıp Ereğli’yi kuşatmaya başlıyoruz, kendi çevre yolumuza başlıyoruz.
7,2 KİLOMETRE UZUNLUĞUNDA ÇEVRE YOLU YAPIYORUZ
Devlet Hastanesi kavşağından başlayıp Kocaali-Sarıkorkmaz-Aktaş-Uzun Mehmet-Kemer ve Eski hastane kavşağına iniyoruz. Hastaneye gitmek isteyen, çarşıya gitmek isteyen Kepez yoluna girmeden direkt Eski Hastane yolunu kullanacak; 7.2 kilometre uzunluğunda bir yol. Bunlar müthiş hazırlıklar ama kesinlikle Çevre Yolu Projesi’nin tamamlanması lazım.

Yorumlar
YORUM EKLE

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan kdzereglihaberci.com sorumlu tutulamaz.

Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler

Köşe Yazarları

Videolu Haberler

Foto Galeri

  DÖVİZ KURLARI

Dolar   Euro
Alış Satış Değişim   Alış Satış Değişim
0 0 0   0 0 0

Hava Durumu