AnaSayfa > Asayiş > BİLİNÇLİ GENÇLİK, GÜVENLİ TOPLUM PROJESİ..

BİLİNÇLİ GENÇLİK, GÜVENLİ TOPLUM PROJESİ..

Kdz. Ereğli Meslek Yüksekokulu, Ulaştırma Hizmetleri Bölümü, Deniz ve Liman İşletmeciliği Programı son sınıf öğrencileri ve Öğretim Görevlileri tarafından yapılan ‘’Bilinçli Gençlik, Güvenli Toplum’’ adlı sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirildi.

16.Aralık.2014 Salı 16:58
A A

Emniyet Müdürlüğünde başlayan etkinliğin ilk bölümünde Siber Suçlar nelerdir, toplum olarak siber suç kapsamına giren faaliyetlerden zarar görmemek için nelere dikkat edilmesi gerektiği Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde görevli personel tarafından anlatıldı. Özellikle internette alışveriş yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiği, sanal ortamlarda bilgilerin güvenliğinin nasıl sağlanacağı, sosyal medyada paylaşılan kişisel bilgileri siber suçluların nasıl kötü amaçla kullandığı, bankamatikleri kullanırken nelere dikkat edilmesi gerektiği gibi hususlarda bilgi verildi.
İkinci bölümde ise Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde görevli personel tarafından Gençlik Geleceğimizdir Projesi kapsamında ¨Şiddetin Hedefindeki Gençlik¨ konulu sunum yapıldı sunum sırasında öğrencilerin yoğun ilgisi dikkatlerden kaçmadı. Etkinlik zaman zaman interaktif olarak devam etti. Konferans sırasında öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen iletişim oyununda bilginin geçtiği kaynaklarda nasıl değişime uğrayabileceği kahkahalar eşliğinde görüldü.
Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Timur ÖZGEN’inde büyük desteği ve katılımıyla gerçekleştirilen, programın sonunda günün anısına Terörle Mücadele Şube Müdürü Barış PEKİNCE ve konuşmacılara Kdz. Ereğli Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Mustafa KARA tarafından günün anısına teşekkür belgeleri takdim ettikten sonra program sona erdi. Öğrencilerin program sonunda olumlu yorumlarda bulunduğu da gözlerden kaçmadı.

 

 

Yorumlar
YORUM EKLE

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan kdzereglihaberci.com sorumlu tutulamaz.

Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler