AnaSayfa > Güncel > TSO, ERDEMİR'E KARŞI EYLEM YAPACAK PLATFORMU DESTEKLEMEDİĞİNİ AÇIKLADI..

TSO, ERDEMİR'E KARŞI EYLEM YAPACAK PLATFORMU DESTEKLEMEDİĞİNİ AÇIKLADI..

Kdz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Tetiker, Kdz. Ereğli’de kısa süre önce oluşturulan ”Ereğli için Mücadele Platformu’nu hiçbir şekilde desteklemediklerini ve Oda Yönetimi olarak bu konuda hiçbir kararın alınmadıklarını belirtti.

18.Eylül.2014 Perşembe 19:32
A A

Kdz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Tetiker, Kdz. Ereğli’de kısa süre önce oluşturulan ”Ereğli için Mücadele Platformu’nu hiçbir şekilde desteklemediklerini ve Oda Yönetimi olarak bu konuda hiçbir kararın alınmadıklarını belirtti.

Tetiker konu ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi;

“Son günlerde, “Ereğli İçin Mücadele Platformu” adı altında oluşturulan ve kamu oyu desteği talebine yönelik çalışmaların hiç birini Odamız Yönetim Kurulunun desteklemediğini ve bu konuda Yönetim Kurulumuzda ve Oda Meclisimizde alınan hiçbir kararın olmadığını kamuoyuna ve değerli halkımıza duyurmak isteriz. Bizler Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası olarak çözüm makamıyız, bu çerçevede yani çözüm için mücadele ederiz; Diğer Odalarla birlikte bir araya gelmemiz gerekiyorsa bunu da severek yerine getiririz, ancak şahsi çıkarlar üzerinden temeli ve teknik alt yapısı olmayan hiçbir oluşumun yanında olmadığımız gibi destek vermemiz de mümkün değildir. Sonuç olarak Odamız Yönetim Kurulu üyeliğini onurlu bir şekilde temsil etmek gerekiyor ise, bu ünvan’ ın burada kullanılmasını pişkinlik ve kişisel hesaplar üzerinde planlanmış bir senaryo olarak görmekteyiz. Çünkü Odamız geçmişte olduğu gibi bu günde hiçbir acizlik içinde olmamış ve olamaz. Burada kullanılan Yönetim Kurulu Üyeliği bir acizliğin sonucudur ve sadece kullanan şahsı ilgilendirir, Bizim içinde olduğumuz ve olacağımız tüm oluşumların bir başıbozukluk ve kandırmacılarla değil sonucundan tüm halkımızın yararlanacağı bir çıkış yolu olacağını ve bu tür eylemlerin öncesi sorgulanmadığı sürece bundan sonrakilerin de inandırıcılığı yoktur ve asla olamaz; Çünkü inandırıcılığı olsa ilk önce biz inanır ve Oda olarak bu sorumluluk gerektiren davada desteğimiz tam olurdu.”

 

Yorumlar
YORUM EKLE

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan kdzereglihaberci.com sorumlu tutulamaz.

Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler

Köşe Yazarları

Videolu Haberler

Foto Galeri

Bugün en çok okunanlar

Bu hafta en çok okunanlar

Bu ay en çok okunanlar

  DÖVİZ KURLARI

Dolar   Euro
Alış Satış Değişim   Alış Satış Değişim
0 0 0   0 0 0

Hava Durumu