AnaSayfa > Güncel > ERDEMİR İLKOKULU'NDAN TÜRKİYE REKORU!..

ERDEMİR İLKOKULU'NDAN TÜRKİYE REKORU!..

''Avrupa Birliği Geleceğin Kan Bağışcıları Kazanımı Projesi kapsamında Erdemir İlkokulu tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyasında, Türkiye rekoru kırıldı.

23.Aralık.2015 Çarşamba 14:17
A A

Türk Kızılayı Zonguldak Şubesi Doktorları Kubilay Demir ve Mehmet Günaydın ile Kan Merkezi ekiplerinin işbirliğiyle , Erdemir İlkokulu spor salonunda AB Geleceğin Kan Bağışçıları Kazanımı Projesi kapsamında kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Kampanyaya, Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş, Ereğli Belediyesi Ulaştırma Müdürü Hüseyin Ağlar, okul müdürleri, Türk Metal Sendikası yöneticileri, öğretmenler, öğrenci velileri ve okula öğrenci taşıyan servis şoförleri de destek verdi.

Ülke genelinde 155 okulda düzenlenen kampanyanın Erdemir İlkokulu’nda gerçekleştirilen bölümünde 247 ünite kan bağışında bulunuldu. Bu rakam, Türkiye genelinde katılım sağlayan okullar arasında en yüksek bağış miktarı oldu.

Erdemir İlkokulu Müdürü Yaşar Ciğer, “Erdemir ilkokulu ailesi olarak Avrupa Birliği Geleceğin Kan Bağışcıları Kazanımı Projesinde Türkiye genelinde 155 okul arasında ilimizi temsilen katılan okulumuz 247 ünite kan ile Türkiye rekoru kırmıştır.Bu güzel çalışmanın mimarları olan öğretmenlerimiz aile birliğimiz velilerimiz servis şoförlerimiz Zonguldak kan merkezi müdürlüğümüze kardeş okul cumhuriyet ortaokuluna halk eğitim merkezi müdürlüğümüze mezarlıklar müdürlüğü çalışanlarına itfaiye ve ulaştırma müdürlüğümüze Türk Metal Sendikamıza ve gönüllü kan bağışçılarımıza canı gönülden teşekkür ediyoruz.”

Erdemir İlkokulu 2011 yılından bu yana düzenli olarak kan bağışı kampanyası düzenliyor. Kampanya okulda bu sürede düzenlenen 7. Kan bağışı kampanyası oldu.

Yorumlar
YORUM EKLE

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan kdzereglihaberci.com sorumlu tutulamaz.

Bu kategorideki diğer haberler

Köşe Yazarları

Videolu Haberler

Foto Galeri

Bugün en çok okunanlar

Bu hafta en çok okunanlar

Bu ay en çok okunanlar

  DÖVİZ KURLARI

Dolar   Euro
Alış Satış Değişim   Alış Satış Değişim
0 0 0   0 0 0

Hava Durumu