AnaSayfa > Güncel > EREĞLİ GAZETECİLER DERNEĞİNDEN KAMUOYUNA ZORUNLU AÇIKLAMA..

EREĞLİ GAZETECİLER DERNEĞİNDEN KAMUOYUNA ZORUNLU AÇIKLAMA..

'EREĞLİ STK' rumuzuyla bugün basın yayın kuruluşlarına gönderilen ve Ereğli Gazeteciler Derneği'nin ismininde kullanıldığı açıklamayla ilgili Dernek Yönetimi zorunlu bir açıklama yayımladı..

25.Mart.2015 Çarşamba 15:39
A A

Kdz.Ereğli Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi;

'EREĞLİ GAZETECİLER DERNEĞİ KİMSENİN TARAFI DEĞİLDİR

'Ereğli STK' rumuzuyla bugün Basın Kuruluşlarına bir e-mail gönderilip, 'EREĞLİ GAZETECİLER DERNEĞİNİN' ismi de kullanılarak AK Partide yapılan Temayül yoklamasında STK'lara haber verilmediği gerekçe gösterilerek tepki gösterdikleri belirtilmiş ve bu açıklama bazı basın yayın kuruluşlarında haber olarak yer almıştır.

Açıklamada adı geçen dernekler arasında, Yönetiminden Başkanına kadar haberimiz olmamasına rağmen 'KDZ.EREĞLİ GAZETECİLER DERNEĞİNİN' de ismi kullanılmıştır.

Derneğimizin bu açıklamayla uzaktan yakından ilgisinin olmadığı gibi, içerikte ismi geçen Milletvekili adayının da tarafı değildir. Derneğimiz, tüm siyasi partilere ve Milletvekili Aday Adaylarına aynı mesafededir.

Kaldı ki, temayül yoklamasına derneğimiz yöneticileri katılarak tercihlerini kullanmışlardır.

Kimin tarafından yazıldığı belli olmayan 'EREĞLİ STK' rumuzlu açıklamaya karşı, derneğimizin kimsenin payandası olmadığını kamuoyuna duyurur ve yapılan o açıklamanın derneğimiz adına dikkate alınmamasını arz ederiz.

Kdz.Ereğli Gazeteciler Derneği

Yönetim Kurulu'

Haber Detay:

KİMİN YAZDIĞI BELLİ DEĞİL..

Ereğli STK rumuzuyla basın yayın kuruluşuna gönderilen ve Ereğli Gazeteciler Derneği Yönetiminin haberi olmadığına göre kimin yazdığı belli olmayan açıklama ise şu şekilde:

KAMUOYUNA

Geçtiğimiz gün önce ülkemizin daha sonra sevdamız Zonguldak’ın geleceği için AK Parti Genel merkezi, İl Başkanlığına Bölge Milletvekillerini belirleme amacıyla Sivil Toplum Örgütü lider ve yöneticileri ile bir temayül yoklaması yapılması talimatı verdi.

AK Parti Genel Merkezini bu demokratik tutumundan dolayı tebrik ediyoruz.

Ama maalesef bizler, Sivil Toplu Örgütü yöneticileri olarak, bu talimatı tesadüfen öğrendik.

Çünkü AK Parti İl Başkanlığı temayül yapılacağını bizlere bildirmedi.

Durumu öğrenir öğrenmez, kısa zamanda öncelikle Ereğlimizin geleceği için bizlerden hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen bölge Milletvekilimiz Sayın Ercan Candan’a destek verme amacıyla örgütlenip, oyumuzu kullanmak için il’e gittik.

İl’deki AK Parti yöneticileri oy kullanma esnasında bizlere “Mevcut Milletvekillerinin temayül’e girmediğini, onlara oy atmamıza gerek olmadığını söylediler”, bizde durumdan şüphelenerek; telefonlara sarıldık ve durumun İl Yöneticilerinin söylediği gibi olmadığını aksine mevcut milletvekillerinin de temayül’e katıldığını öğrendik.

Ve sandığa gidip, Zonguldak’ın geleceği için elzem gördüğümüz Prof. Dr. Ercan Candan hocamıza desteğimizi verdik.

Bu arada oy kullanma esnasında İl Yöneticilerinin STK yöneticilerinin hür iradesine baskı yaparak; destekledikleri aday için yönlendirmesine de şahit olduk.

AK Parti İl Yöneticileri tarafından bizlerden Temayül Yoklaması neden gizlendi? Yada neden bizlere temayül’e mevcut milletvekillerinin katılmadığı söylendi bilemiyoruz?..

Ama bildiğimiz tek şey, birilerinin Zonguldak’ın geleceği için kirli planlar yaptığıdır.

Bizler aşağıda imzası bulunan Sivil Toplum Örgütleri olarak; bu kirli planlara prim vermeyeceğimizin bilinmesini isteriz.

Saygılarımızla;

EREĞLİLİLER DERNEĞİ

KDZ. EREĞLİ GAZETECİLER DERNEĞİ

ZONGULDAK EREĞLİ SPOR KULUBÜ

KEPEZ SPOR KULUBÜ

PINARCIK KÖYÜ MERKEZ MAHALLESİ BİRLİK VE BERABERLİK DERNEĞİ

TED KDZ.EREĞLİ KOLEJLİLER SPOR KULUBÜ

GÜLÜÇ SOSYAL, KÜLTÜREL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

BATI KARADENİZ ROMANLAR DERNEĞİ

KEMERLİLER DAYANIŞMA DERNEĞİ

YARAŞLIYÖRÜK KÖYÜ SOSYLA YARDIMLAŞMA, DAYANIŞMA VE KÜLTÜR DERNEĞİ

SÜLEYMANBEYLER KÖYÜ VE ÇEVRE KÖYLERİ KORUMA VE YAŞATMA DERNEĞİ

OSMANLAR, ÇAYIRLI, İMRANLAR, GEBE, PENBECİLER KÖYLERİ MİNİBÜSÇÜLERİ YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

 

--------------

 

HABERİN İÇİNDEN:

200'e yakın Sivil Toplum Kuruluşu (dernek, vakıf gibi) yer aldığı Ereğli İlçesinde 12 tane derneğin adının bulunması, Ereğli'deki tüm STK'ları temsil edemez. AK Parti Milletvekili Ercan Candan'a 'sahip' çıkma adına yapıldığı anlaşılan bu açıklamayı kimin kaleme aldığını araştırıp bulmak önce Milletvekili Ercan Candan'a düşer.

Eğer Milletvekili Ercan Candan, bu açıklamadan haberi varsa, şunu sorgulamalıdır: 200'e yakın STK'nın bulunduğu Ereğli'de sadece 12 STK'mı bana sahip çıkıyor?! İsmi geçen Ereğli Gazeteciler Derneği de üstelik açıklamadan 'haberimiz yok' derken..

Birileri anlaşılan Milletvekili Ercan Candan'a destek oluyoruz derken, köstek olmuşlar..

Ayrıca son günlerde Ereğli Belediyesi ile ilgili olsun değişik konularda sahte rumuzlarla basına gönderilen açıklamaların üzerine Milletvekili Ercan Candan'ın isminin geçtiği böylesine kimin yazdığı belli olmayan bir açıklamanın gönderilmesi, 'imzasız, sahte rumuzlu' paylaşımların Milletvekili Ercan Candan'ın çevresinden yapıldığı algısınıda oluşturuyor..

Haberci.

Yorumlar
YORUM EKLE

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan kdzereglihaberci.com sorumlu tutulamaz.

Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler

Köşe Yazarları

Videolu Haberler

Foto Galeri

Bugün en çok okunanlar

Bu hafta en çok okunanlar

Bu ay en çok okunanlar

  DÖVİZ KURLARI

Dolar   Euro
Alış Satış Değişim   Alış Satış Değişim
0 0 0   0 0 0

Hava Durumu