AnaSayfa > Güncel > NECMİ AMCA’NIN ÖRDEKLERİNE BELEDİYE BAKIYOR

NECMİ AMCA’NIN ÖRDEKLERİNE BELEDİYE BAKIYOR

Koronavirüse karşı vatandaşların dışarı çıkmaması için tedbirlerini artıran Kdz. Ereğli Belediyesi, sokak hayvanlarını da unutmuyor. 65 yaş üstü olduğu için evinden ayrılamayan Necmi Kuru’nun limanda baktığı ördeklere Veterinerlik İşleri Müdürlüğü sahip çıktı. Diğer sokak hayvanları gibi ördeklerin de günlük bakımları yapılıyor.

30.Mart.2020 Pazartesi 14:59
A A

Kdz. Ereğli Belediyesi koronavirüs tedbirleri kapsamında vatandaşların evde kalmalarını sağlamak için gerekli tedbirleri alırken, sokakta kalan hayvanları da unutmuyor, günlük ihtiyaçlarını gideriyor. Ereğli Limanı’nda kulübede yıllardır ördek bakan Necmi Kuru’nun bakımını üstlendiği ördeklere de Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından bakılmaya başlandı.

Evden çıkamadığı için belediyeden destek isteyen Kuru “Kdz. Ereğli Belediyesi’ne teşekkür ederim. Günlük olarak ördeklerin bakımını yapıyorlar, yemlerini veriyorlar” dedi.

Koronavirüs salgınına karşı Kdz Ereğli Belediyesi topyekun mücadele halinde. Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın talimatıyla 65 yaş üstü ihtiyaç sahibi vatandaşlara ve işsiz kalmış, ihtiyacı bulunan ailelere evde sıcak yemek dağıtımı yapılıyor. Cumhuriyet Halk Evleri’nde oluşturulan atölyede maske üretimine devam ediliyor. Zabıta ekipleri evden çıkamayan ihtiyaç sahibi vatandaşların alışverişlerini, banka işlemlerini yapıyor. Ereğli’de ortak alanlar sokaklar dezenfekte ediliyor. Belediye Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ekipleri sokak hayvanlarının günlük olarak bakımlarını yapıyor. Ekipler hayvanlara yiyecek, içecek veriyor, barınaklarını temizliyor.

Yorumlar
YORUM EKLE

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan kdzereglihaberci.com sorumlu tutulamaz.

Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler