AnaSayfa > Güncel > KUR’AN VE SÜNNET IŞIĞINDA GENÇLİK BULUŞMALARI..

KUR’AN VE SÜNNET IŞIĞINDA GENÇLİK BULUŞMALARI..

Kdz.Ereğli’de köy gençleri bir araya gelerek Müftülük koordinasyonunda ‘Cami gençlik buluşmaları’ gerçekleştiriyor..

15.Ocak.2018 Pazartesi 17:09
A A

Kdz.Ereğli’de, Ketenciler, Kızılca Köyü Çolaklar Mahallesi, Danışmentli Köyü ile Alaplı Müftülüğüne bağlı Hallı köyünün gençleri ‘Kur’an ve Sünnet ışığında gençlik buluşmaları’ programı düzenlediler.
Diyanet işleri başkanlığı tarafından düzenlenen "Cami gençlik buluşmaları" kapsamında Kdz Ereğli müftülüğümüze bağlı Ketenciler köyü, Kızılca köyü, Çolaklar mahallesi, Danişmentli köyü ve Alaplı Müftülüğüne bağlı Hallı köylerinin Gençleri Cami İmam hatipleri önderliğinde "Cami gençlik buluşmaları" adi altında bir araya geldiler.
Ketenciler merkez camide bir araya gelen gençlerin katılımı gelecek adına ümit aşılandı.
4.Cami Gençlik buluşması Kuran Tilaveti, Tesbihat ve Kdz Ereğli Müftülüğü Uzman Vaiz Mehmet Ergün hocanın Vaaz-u Nasihati yapılan dua ve Ketenciler gençlerinin çevre köy gençlerine ikramıyla son buldu.
Müftülük koordinasyonunda düzenlenen gençlik buluşmalarının organizasyonunda görev alan gençlerden Mustafa Azman, “Ketenciler köyü Cami imam hatibi Ömer AK, Kızılca köyü Cami İmam hatibi İsmet Bölükbaşı, Alaplı Halli köyü Camı imam hatibi Sezgin Kezgin, Çolaklar Cami imam hatibi Celal Karabacak, Danişmentli köyü Cami İmam hatibi İsmail korkmaz hocalarımızı ve gençlerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

GENCLİĞİNİ İHMAL EDEN GELECEĞİNİ İMHA EDER
Kızılca köyü Cami İmam hatibi İsmet Bölükbaşı, Müftülüğün izniyle gerçekleşen programlar kapsamında yoğun katılımın gerçekleştiğini belirterek; “Diyanet İşleri Başkanlığı'nın düzenlediği Cami-Gençlik buluşmaları yurt genelinde büyük bir katılımla devam ediyor. Gençlere bizim milli ve manevi değerlerimizin aktarımı için en güzel yer, hiç şüphesiz camilerdir. Amacımız gençlerimizin cami ile cemaatle ibadetle mabetle buluşmasıdır. Çünkü aidiyet şuurunun, mensubiyet duygusunun oluşumunda caminin, mabedin çok önemli ve anlamlı bir yeri vardır. Bu çağda, 15-30 yaş arasındaki gençlerimizin mabetlere gelmesi, burada kendisini bulması elbette bu mabede, bu millete, ülkeye mensubiyet açısından katkılar sağlıyor. Biz bunu önemsiyoruz. O bakımdan gençlerle beraber olmak bize ayrıca bir gençlik katıyor. Onların duygusu, coşkusu, heyecanı, saf ve temiz simaları elhamdülillah gönül dünyamıza güzellikler katıyor" diye konuştu.
Köy gençleri, önümüzdeki buluşması Tat Metal camisinde gerçekleştirecek.

Yorumlar
YORUM EKLE

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan kdzereglihaberci.com sorumlu tutulamaz.

Bu kategorideki diğer haberler

Köşe Yazarları

Videolu Haberler

Foto Galeri

Bugün en çok okunanlar

Bu hafta en çok okunanlar

Bu ay en çok okunanlar

  DÖVİZ KURLARI

Dolar   Euro
Alış Satış Değişim   Alış Satış Değişim
0 0 0   0 0 0

Hava Durumu