AnaSayfa > Güncel > ÖZBAKIR VE UYSAL, BAKAN YARDIMCILARIYLA GÖRÜŞTÜ..

ÖZBAKIR VE UYSAL, BAKAN YARDIMCILARIYLA GÖRÜŞTÜ..

Ak Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır ile Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, ilçe için hayati önem taşıyan projelerle ilgili olarak Ankara’da iki ayrı bakanlığa ziyaretlerde bulundular.

30.Kasım.2017 Perşembe 9:35
A A

Ak Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır ile Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, bölge için hayati önem taşıyan projelerle ilgili olarak Ankara’da iki ayrı bakanlığa ziyaretlerde bulunarak, çalışmaları yakın takip altına aldılar.

Yürütülen projelerle ilgili olarak Çevre ve şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan’a ve Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekçi’ye gerçekleştirilen ziyaretlerde projelerle ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.
Ziyaretler kapsamında ilk olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nı ziyaret eden Milletvekili Özbakır ve Başkan Uysal, Ereğli’nin Kırmacı Mahallesi sınırlarında düşünülen Katı Atık Rehabilitasyon Tesisi ve yanı sıra çöp aracı takipleri projesi hakkında Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan ile görüştüler. Proje hakkındaki çalışmalar ile karşılıklı fikir alışverişi yapıldığı ve projenin gerçekleştirilmesi ile Ereğli’ye önemli bir yatırım daha sağlanacağı vurgulandı.
Akabinde, Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekçi’ye gerçekleştirilen ziyarette ise; köprü ve dere ıslahları ile ilgili konular masaya yatırıldı.
Ereğli İlçesi sınırları içerisinde yer alan ve bölgenin en önemli ırmaklarından biri olan Gülüç Irmağı’nın ıslahı ile ilgili olarak Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü tarafından projesinin tamamlandığı, ve proje kapsamında yer alan taşıt geçiş köprüsü ise ilçemiz için büyük önem taşıdığı, Bakan Yardımcısına aktarıldı.
Her yağış döneminde sanayi tesislerinin ve 3 mahalle halkının yer aldığı alanda sel felaketi yaşanmakta ve maddi manevi büyük kayıplar oluşturduğunun ve projenin bölge için ne kadar önem arz ettiği vurgulandı.
Bakanlıklara aktarılan projeler ile ilgili olumlu dönüşler alındığı ve ilgili makamların konular üzerinde hassasiyetle durdukları edinilen bilgiler arasında.

 

Yorumlar
YORUM EKLE

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan kdzereglihaberci.com sorumlu tutulamaz.

Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler