AnaSayfa > Güncel > 'RUSYA İLETİŞİM VE KOORDİNASYON MASASI' KURULDU..

'RUSYA İLETİŞİM VE KOORDİNASYON MASASI' KURULDU..

TSO Başkan Yardımcısı Sertan Yalçın, Türk iş adamlarının Rusya’da yaşadıkları sıkıntıların ilk elden öğrenilmesi ve yetkili makamlar nezdinde çözüm bulunabilmesi gerekçesiyle, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesinde ‘Rusya İletişim ve Koordinasyon Masası’ kurulduğunu bildirdi.

28.Kasım.2015 Cumartesi 13:10
A A

Türk hava sahası ihlali sonucu angajman kuralları gereğince Türkiye tarafından düşürülen Rus uçağının ardından Rusya ile başlayan gerilimde, Türk işadamlarının Rusya’da yaşadıkları sıkıntıların ilk elden öğrenilmesi ve yetkili makamlar nezdinde çözüm bulunabilmesi gerekçesiyle, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesinde ‘Rusya İletişim ve Koordinasyon Masası’ kurulduğu bildirildi.

Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Sertan Yalçın, yaptığı açıklamada, oluşturulan masanın iletişim bilgilerini aktardı. Yalçın, şunları kaydetti:
“Rusya ile ilişkilerinde sıkıntı yaşayan işadamlarımız, aşağıda belirtilen faks numaralarını veya e-posta adresini kullanarak, yaşadıkları problemleri iletebilecekler. Burada toplanacak bilgiler hızlı bir şekilde ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına iletilecek ve bunlara çözüm aranması sağlanacak.
TOBB, Rusya ile ticari ve ekonomik ilişkilerimizin, konjonktürel dalgalanmaların gölgesinde kalmamasına büyük önem vermektedir.
Bu kapsamda, ticaret, lojistik, enerji, bankacılık, turizm, müteahhitlik, karşılıklı yatırımlar gibi çok çeşitli alanlarda birbirini tamamlayan iki önemli ülkenin işadamlarının olumsuz etkilenmemesini temenni etmektedir.
TOBB Rusya İletişim ve Koordinasyon Masası irtibat bilgileri E-posta rusyamasasi@tobb.org.tr , faks 0312-218 22 09 0212-924 39 79”

Yorumlar
YORUM EKLE

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan kdzereglihaberci.com sorumlu tutulamaz.

Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler

Köşe Yazarları

Videolu Haberler

Foto Galeri

Bugün en çok okunanlar

Bu hafta en çok okunanlar

Bu ay en çok okunanlar

  DÖVİZ KURLARI

Dolar   Euro
Alış Satış Değişim   Alış Satış Değişim
0 0 0   0 0 0

Hava Durumu