AnaSayfa > Güncel > 50. YILINDA, ERDEMİR'DEN BİR BAŞARI DAHA..

50. YILINDA, ERDEMİR'DEN BİR BAŞARI DAHA..

Erdemir Yönetim Kurulu Başkanı Ali Pandır "Çelik sektörünün lideri olarak bu alanda da örnek ve öncü uygulamalarımızı sürdüreceğiz. Grubumuz elde ettiği başarılarla, gelecek hedeflerine doğru sağlam bir temel üzerinde ilerliyor” dedi.

24.Kasım.2015 Salı 16:41
A A

Erdemir Grubu’nun ana şirketi olan Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş (Erdemir), Borsa İstanbul’un (BIST), borsada işlem gören ve kurumsal sürdürülebilirlik performansları üst seviyede olan şirketlerin bulunduğu Sürdürülebilirlik Endeksi’nde yer aldığı bildirildi.

ENDEKSTE 29 ŞİRKET

Türkiye’de sürdürülebilirlik konusundaki anlayış, bilgi ve uygulamaların artmasını amaçlayan BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde yer alan şirketler çevre, biyoçeşitlilik, iklim değişikliği, insan hakları, yönetim kurulu yapısı, rüşvetle mücadele, iş sağlığı ve güvenliği kriterlerine göre değerlemeye tabi tutularak belirlendi. BIST 50 şirketlerine yönelik yapılan değerlendirme sonucu Kasım 2015-Ekim 2016 döneminde Endekste 29 şirket yer aldı.

PANDIR: SEKTÖRÜN LİDERİ OLARAK ÖRNEK VE ÖNCÜ UYGLAMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ 

Erdemir’in BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde yer almasını değerlendiren Erdemir Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Pandır; dünya klasında şirket olma hedefi doğrultusunda çalışan Erdemir Grubu’nun, paydaşlarına yarattığı katma değeri artırma ve sürdürebilir kılma yönünde önemli kazanımlar elde ettiğini belirtti. Grubun üretim yolculuğuna sürdürülebilirlik yaklaşımını tüm süreçlerine entegre etmiş, bugünün ve gelecek nesillerin ihtiyaçlarına duyarlı bir yapıyla devam ettiğini söyleyen Ali Pandır, Erdemir’in BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde kalıcı olarak yer almasını hedeflediklerini söyledi. Ali Pandır “Sürdürülebilirlik yaklaşımımız bize hem faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda risklerimizi, fırsatlarımızı ve etkilerimizi anlayabilme ve yönetebilme hem de yarattığımız katma değeri artırma imkanı veriyor. Çelik sektörünün lideri olarak bu alanda da örnek ve öncü uygulamalarımızı sürdüreceğiz. Grubumuz elde ettiği başarılarla, gelecek hedeflerine doğru sağlam bir temel üzerinde ilerliyor” dedi.

BAĞIMSIZ KURULUŞLARCA TESCİLLENMİŞ OLDU

Borsa İstanbul’un kurulduğu 1986 yılından bu yana hisseleri işlem gören ve kurumsal yatırımcıların gözdesi olan Erdemir, Sürdürülebilirlik Endeksi’nde yer alarak bir rekabet avantajı daha elde etti. Erdemir Grubu 50. Yılını kutladığı 2015 yılında önemli başka bir başarıya daha imza atmış, Grubun ana şirketi Erdemir, BIST Kurumsal Yönetim Endeksine girmeye de hak kazanmıştı. Her iki endeksteki başarı ile Erdemir Grubu’nun başarılı kurumsal yönetimi ve sürdürülebilirlik performansı, bağımsız kuruluşlarca tescillenmiş oldu.

 

Yorumlar
YORUM EKLE

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan kdzereglihaberci.com sorumlu tutulamaz.

Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler

Köşe Yazarları

Videolu Haberler

Foto Galeri

Bugün en çok okunanlar

Bu hafta en çok okunanlar

Bu ay en çok okunanlar

  DÖVİZ KURLARI

Dolar   Euro
Alış Satış Değişim   Alış Satış Değişim
0 0 0   0 0 0

Hava Durumu