AnaSayfa > Siyaset > EREĞLİ CHP'DE OLAYLI SEÇİM..

EREĞLİ CHP'DE OLAYLI SEÇİM..

Ereğli CHP'de kongre öncesi bugün yapılan delege seçimlerinde olaylar çıktı. İlçe Başkanı Hayrettin Kartal, kongrede aday olan Yaşar Balcı'nın Bağlık mahallesinden listesine yazdığı THK Başkanı Muhammet Likoğlu'na itiraz edince olaylar çıktı..

14.Kasım.2015 Cumartesi 18:20
A A

Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli İlçe Örgütünde yapılan delege seçimleri oldukça olaylı geçti.

İlçe Başkanı adaylarından Yaşar Balcı’nın kendi mahallesi olan Uzun Mehmet’te seçimi kaybedip delege olamamasının ardından Bağlık mahallesinde ortak liste çıkarmak için anlaşma sağlandı.

Bağlık Mahallesi seçimleri ise olaylı geçti.

İlçe Başkanı adayı Yaşar Balcı’nın delege listesine yazdığı Muhammet Likoğlu, Turan Çınar, Asım Bozkurt ve Mustafa Kuru’ya İlçe Başkanı Hayrettin Kartal karşı çıktı ve Balcı’nın listesini değiştirmemesi halinde seçimi iptal edeceğini söyledi.

Yaşar Balcı’da gerginliğe sebep vermemek için listesini değiştirdi ancak parti kurucularından olan Muhammet Likoğlu’nu tekrar listesine yazdı.

Bunun üzerine İlçe Başkanı Hayrettin Kartal üyelerin cep telefonlarına mesaj atarak Bağlık Mahallesi seçimlerinin iptal edildiğini duyurdu.

Muhammet Likoğlu’na ulaşan Yaşar Balcı’nın ekibi, Likoğlu’na olayı anlattılar. Muhammet Likoğlu ise, gerginliğe gerek olmadığını, kendisinin daha önce de Yaşar Balcı’ya “Beni delege yapmana gerek yok” dediğini hatırlattı.

Bu gelişme üzerine Balcı ile Kartal anlaşarak Bağlık Mahallesinde ortak liste çıkardılar. Ancak bu sefer de Kartal ve ekibi listenin rengine karşı çıktı.

Oy pusulasının renginin de değiştirilmesinden sonra Kartal üyelerin cep telefonlarına tekrar mesaj atarak, Bağlık Mahallesi delege seçimlerinin yapılacağını duyurdu.

Daha sonra oy kullanmak üzere partiye gelen Muhammet Likoğlu, İlçe Başkanı Hayrettin Kartal’a, kendisinin listede olmasına karşı çıkmasının sebebini sordu.

Hayrettin Kartal’da Likoğlu’nun daha iyi bir partili olması gerektiğini söyleyince Likoğlu öfkelendi.

Kendisinin ne kadar partili olup olmadığını Kartal’ın sorgulayamayacağını belirten Likoğlu orada bulunanlar tarafından zor sakinleştirildi.

Hayrettin Kartal'ın dediği oldu ve Yaşar Balcı’nın listesine yazdığı Mustafa Kuru, Turan Çınar, Asım Bozkurt ve Muhammet Likoğlu delege yapılmadı.

DELEGE SEÇİMLERİNİN GALİBİ, SERTAN OCAKÇI..

 

Bu gün yapılan delege seçimlerini Uzunmehmet, Kavaklık, Kepez ve Süleymanlar Mahallesinde, mevcut yönetimle ortak liste çıkaran başkan adayı Sertan Ocakçı, Müftü Mahallesi’ni ise Yaşar Balcı kazandı.

Bağlık ve Kestaneci Mahallesi’nde ortak delege listesi çıkartıldı. Balcı bu günkü delege seçimleri sonuçları ile kongre öncesi büyük darbe alırken, Sertan Ocakçı ise büyük bir avantaj yakaladı.

Yorumlar
YORUM EKLE

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan kdzereglihaberci.com sorumlu tutulamaz.

Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler

Köşe Yazarları

Videolu Haberler

Foto Galeri

Bugün en çok okunanlar

Bu hafta en çok okunanlar

Bu ay en çok okunanlar

  DÖVİZ KURLARI

Dolar   Euro
Alış Satış Değişim   Alış Satış Değişim
0 0 0   0 0 0

Hava Durumu