AnaSayfa > Siyaset > YEMİN ETTİLER..

YEMİN ETTİLER..

7 Haziran Genel Seçimlerinde Zonguldak'tan Milletvekili seçilen Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu, Şerafettin Turpçu, Ünal Demirtaş ve Zeki Çakan, Mecliste yemin ederek görevlerine başladılar..

24.Haziran.2015 Çarşamba 16:30
A A

TBMM’nin 25. Dönem milletvekilleri yemin etti. Zonguldak’tan seçilen milletvekilleri de yemin görevlerini yerine getirerek işbaşı yaptılar.

7 Haziran Seçimlerinde AK Parti'den Zonguldak Milletvekili Seçilen Hüseyin Özbakır ve Faruk Çaturoğlu, CHP'den seçilen Şerafettin Turpçu ve Ünal Demitaş ile MHP'den Milletvekili seçilen Zeki Çakan, dün akşam Mecliste İllerin alfabetik sırasına göre en sonlarda yemin ederek görevlerine başladılar.

Milletvekilleri, Mecliste şu yemini yaparak görevlerine başladılar:

'Devlet’in varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma, hukukun üstünlüğüne, demokratik ve laik Cumhuriyet’e ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma; toplumun huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve Anayasa’ya sadakatten ayrılmayacağıma, büyük Türk milleti önünde namusum ve şerefim üzerine ant içerim'

Yorumlar
YORUM EKLE

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan kdzereglihaberci.com sorumlu tutulamaz.

Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler

Köşe Yazarları

Videolu Haberler

Foto Galeri

Bugün en çok okunanlar

Bu hafta en çok okunanlar

Bu ay en çok okunanlar

  DÖVİZ KURLARI

Dolar   Euro
Alış Satış Değişim   Alış Satış Değişim
0 0 0   0 0 0

Hava Durumu