AnaSayfa > Güncel > RAMAZAN GELDİ, 'ŞATAFATLI İFTAR SOFRALARI' YİNE GÜNDEMDE..

RAMAZAN GELDİ, 'ŞATAFATLI İFTAR SOFRALARI' YİNE GÜNDEMDE..

Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Üyesi Niyazi Özcan, bu yıl resmi kurumlar ile Sivil Toplum Kuruluşları’nın (STK)yapacakları iftar yemeklerini iptal ederek, buraya harcanacak paraları ihtiyaç sahibi Müslümanlara göndermelerini istedi.

18.Haziran.2015 Perşembe 17:03
A A

Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Üyesi Niyazi Özcan, dünya genelinde milyonlarca Müslümanın açlık ve sefalet içerisinde yaşarken Ramazan ayı içerisinde şatafatlı iftar yemekleri düzenlemenin doğru olmadığını söyledi.

Zonguldak’taki resmi kurumlar ile STK’lara çağrıda bulunan Özcan, israfı önleyerek bu iftarlara harcanacak paraların ihtiyaç sahibi Müslümanlara gönderilmesini istedi. Özcan konuşmasında şunları söyledi; “Mübarek ramazan ayının gelişi ile çok mutluyuz ve huzurluyuz. Bütün İslam alemi ve halkımıza hayırlar getirmesini niyaz ederim. Ramazan ayında 4 yıldan bu yana devam etmiş olduğum ve ramazan ayında görmüş olduğum israflardan dolayı yemeklere katılmıyorum. Bende istiyorum ki bölgemiz ve Zonguldak olarak bir ilke imza atalım. Bu israfları yapmayalım. Şatafatlı iftarları yapmayalım. Dünya da Müslümanların acı çektiği bir ortamda inana Müslümanların iftar yapabileceğine inanmıyorum. Biz de Zonguldak halkı olarak buna bir önderlik yapalım. Yapılan iftar programları yaklaşık 20-30 bin liraya çıkıyor. Bu paralarla birlikte İslam alemine çok büyük katkılar sağlayacağımıza ve Suriye' den gelen Müslüman kardeşlerimize çok daha değişik faydalar sağlanabileceği çok daha hayırlara vesile olabileceği çok daha iyi bir yere gidebileceğine inanıyorum. Bu konu da Sayın valimizin önderliğinde Zonguldak bölgesinde ki bütün odalar ve sivil toplum kuruluşlarının da buna destek vermesiyle beraber bu sene ki Ramazan'ın Müslüman kardeşlerimize, gelen Müslüman kardeşlerimize çok hayırlara vesile olacağına inanıyorum. Bu 3 senedir vermiş olduğum mücadele de sesimi duyuramadım. Bugün de Ereğli Ticaret ve sanayi odasında (TSO) hem yönetim hem de meclis toplantısı var. Meclise yemek programını iptali için önerge vereceğim. Gelen Müslüman kardeşlerimizin daha iyi yaşayabilmeleri için yardım etmek kapsamında bir önerge vereceğim. İnşallah kabul olur. Bütün inanan Müslüman kardeşlerimizin oruçlarının hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Yorumlar
YORUM EKLE

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan kdzereglihaberci.com sorumlu tutulamaz.

Bu kategorideki diğer haberler

Köşe Yazarları

Videolu Haberler

Foto Galeri

Bugün en çok okunanlar

Bu hafta en çok okunanlar

Bu ay en çok okunanlar

  DÖVİZ KURLARI

Dolar   Euro
Alış Satış Değişim   Alış Satış Değişim
0 0 0   0 0 0

Hava Durumu