AnaSayfa > Güncel > KILIÇDAROĞLU’NUN POSBIYIK AİLESİNE VEFA(sızlığı)!

KILIÇDAROĞLU’NUN POSBIYIK AİLESİNE VEFA(sızlığı)!

Ereğli’de miting düzenleyecek olan CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun, CHP’ye tarihinde en yüksek oyları kazandıran Posbıyık Ailesine karşı oluşturulan karalama kampanyalarına neden göz yumduğu, İl Genel ve Belediye Meclis Üyelerine, ‘Ereğli’de aday anket yoklamasıyla’ belirlenecek sözünü vermesine rağmen bu sözünde neden durmadığı merak ediliyor.

29.Mayıs.2015 Cuma 16:20
A A

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yarın saat 14/30’da Erdemir Ofis yanında miting düzenleyecek.

12 Mayıs’ta Zonguldak’ta miting düzenlemesine rağmen,  Ereğli-Alaplı bölgesinde ve hatta Zonguldak Genelinde Kontenjan adaylığına Halil Posbıyık’ı aday göstermemesi nedeniyle oluşan tepkinin CHP’nin Zonguldak’ta oylarını 1 Milletvekiline kadar düşürdüğünün anket sonuçlarıyla ortaya çıkmasının ardından tekrar Alaplı ve Ereğli’ye gelerek listede yapılan hatayı mitingle düzeltmeye çalışan Kılıçdaroğlu’nun, Posbıyık ailesi hakkında her hangi bir açıklama yapıp yapmayacağı da merak konusu oldu.

BAYAN POSBIYIK, HASTA HASTA ÇALIŞARAK CHP’NİN OYLARINI 2 KATINA ÇIKARDI..

AK Parti’nin en güçlü olduğu dönemlerden biri olan 2011 Genel Seçimlerinde, CHP’den, Mehmet Haberal’ın 1. Sıraya konmasıyla 3. Sıra teklifini Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun isteğiyle kabul eden Neriman Posbıyık, o dönemde yakalandığı rahatsızlığa rağmen eşi Halil Posbıyık’la birlikte kapı kapı, köy köy dolaşarak CHP’ye tarihinde en yüksek oyu kazandırmıştı.

2007 seçimlerinde Ereğli’de köylerle birlikte 20 bin oy çıkaran CHP, 2011 yılında Neriman Posbıyık’ın 3. Sıradan aday olmasına ve rahatsızlığına rağmen oylarını 2 katına çıkarmış ve 42 bin oy almıştı.

BİR GENEL BAŞKAN YALAN SÖYLER Mİ?

2009 yılında Ereğli’de temsil dahi edilmeyen CHP’ye Belediye Başkanlığı, 18 Belediye Meclis Üyeliği ve 3 İl Genel Meclis Üyeliği kazandıran Halil Posbıyık, Haziran ayında yapılacak Genel Seçimlerde 2. Sıra kontenjan adayı olmuş ve 2. Sıranın Ereğli’ye verilmesi için de büyük mücadeleler etmişti.

Adaylık sürecinde Genel Merkez’e hiçbir aday adayı hakkında ne şikayette bulunan, nede kötüleme yoluna giden, Ereğli’de halkıyla birlikte süreci geçiren Posbıyık’a karşı ortaya çıkan ‘Karalama Mektupları’ ve ‘Rakı-balık masalarında lobi’lere göz yuman CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun özellikle İl Genel ve Belediye Meclis Üyelerine verdiği sözü neden yerine getirmediği merak ediliyor.

CHP İl Genel Meclis Üyeleri Sadettin Arslan ve Ayhan Özçelik ile CHP Belediye Meclis Üyeleri başta Grup Sözcüsü Özkan Özyağcı olmak üzere diğer Belediye Meclis Üyelerinin Adaylık sürecinde ziyaret ettiği CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2. Sıraya Ereğli’ye verdiğini ve adayında ‘Halkın istediği kişi, yani anket yapılarak’ belirleneceği sözünü vermişti.

Ancak Kılıçdaroğlu, Ereğli’de anket yaptırmayarak CHP Genel Merkezinde Ünal Demirtaş’ın oluşturduğu lobiler üzerine aday olarak Ünal Demirtaş’ı göstermiş ve bu da bölgede tepkiyle karşılanmıştı.

CHP’li İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, merak ediyor; ‘Genel Merkez Ereğli’de anket yaptırdı da, anketten Ünal Demirtaş mı çıktı?’ diye.

Kılıçdaroğlu’nun, maddi-manevi imkanlarını CHP'ye seferber etmiş Posbıyık ailesine karşı gösterdiği bu vefayı!, ve Ereğli'ye aday olarak gönderdiği Ünal Demirtaş'ın 30 Mart Belediye seçimlerinde CHP'nin kaybetmesi için çalışan ihanetçilerle işbirliğini, mitingde nasıl izah edeceği de en çok merak edilen konuların başında geliyor..

 

Yorumlar
YORUM EKLE

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan kdzereglihaberci.com sorumlu tutulamaz.

Henüz yorum yapılmamış.

Bu kategorideki diğer haberler

Köşe Yazarları

Videolu Haberler

Foto Galeri

Bugün en çok okunanlar

Bu hafta en çok okunanlar

Bu ay en çok okunanlar

  DÖVİZ KURLARI

Dolar   Euro
Alış Satış Değişim   Alış Satış Değişim
0 0 0   0 0 0

Hava Durumu